Pflege Mit Herzen

tel: 886-421-341
 • Kategoria:

  Pomoc domowa i opieka
 • Lokalizacja:

  Bielsk Podlaski
 • Forma zatrudnienia:

  Umowa zlecenie
 • Rodzaj pracy:

  Tymczasowa
 • Data publikacji:

  2017-07-10

Wyjedź na miesiąc - opieka seniorki

Miejsce pracy: Bielsk Podlaski
Region: Podlaskie

Firma Pflege mit Herzen 24 zatrudni opiekunkę osób starszych w Niemczech – Gummersbach

STAN ZDROWIA PODOPIECZNEJ:

Wiek: 92 lat (1925 rocznik) Waga: 84 kg Wzrost: 170cm

Podopieczna ma drugi stopień niepełnosprawności – Pflegestufe 2.Podopieczna porusza się z pomocą opiekunki, przy balkoniku. Do pomocy jest także wózek inwalidzki. Cierpi na demencję, dezorientację przestrzenną, czasową i do osób, momentami wydaje się nieobecna. Nie ma problemów z mową ani ze słuchem. Nosi okulary. Podopieczna ma pełną inkontynencję – nosi pieluchy. Choruje na nadciśnienie i zaburzenia rytmu serca. Na dzień dzisiejszy nie stosuje żadnej diety. W razie konieczności opiekunka wstaje do podopiecznej w nocy. Podopieczna lubi wychodzić na spacery.

Podopieczna ma odleżyny, które są pielęgnowane przez Pflegedienst oraz specjalistę od odleżyn. Odleżyny są na chwile obecną prawie wygojone. W kwietniu Pflegedienst będzie przychodził we wtorek, środę oraz czwartek. Do pomocy jest: balkonik, wózek inwalidzki, łóżko specjalistyczne, materac przeciw odleżynom.

 

OBOWIĄZKI:

Opiekunka pomaga w pielęgnacji ciała (mycie, kąpiele – codzienne), toalecie (zmiana pampersów, korzystanie z toalety), kładzeniu się do łóżka, wstawaniu, ubieraniu i rozbieraniu oraz podaje pacjentce leki. Opiekunka codziennie smaruje ciało podopiecznej specjalistycznymi maściami- ma alergię. Wychodzi z podopieczną na spacery. Podopieczna chodzi przy balkoniku lub na wózku inwalidzkim. Organizuje podopiecznej czas, np. grając w gry, oglądając zdjęcia.

Opiekunka prowadzi także gospodarstwo domowe: sprząta, pierze, prasuje, gotuje, robi zakupy; sadzenie kwiatków w doniczkach. Także należy towarzyszyć pacjentce w wizytach u lekarza.

 

DODATKOWE INFORMACJE:

Podopieczna mieszka w domu podzielonym na trzy jednostki mieszkalne. Podopieczna posiada specjalne uchwyty przy drzwiach i toalecie oraz łóżko szpitalne, które ułatwiają pracę opiekunce. Opiekunka ma do dyspozycji swoje mieszkanie na poddaszu. Poza tym jest balkon i podwórko. W kuchni znajduje się kuchenka, piekarnik, lodówka, ekspres do kawy i mikrofalówka. Mieszkanie opiekunki jest wyposażone w mały telewizor kolorowy, własną łazienkę i małą wnękę kuchenną. Internet.

Podopieczna lubi gry karciane i planszowe, gimnastykę wykonywaną na krześle tzw. Sessel-Gymnstik, spacery (przy balkoniku). Poza tym pacjentka lubi robienie na drutach oraz kąpiele.

Podopieczna ma określony plan dnia. Wstaje o godzinie 8:00- 8.30, Wówczas należy wykonać toaletę - 3-4 razy w tygodniu kąpiel, (opiekunka regularnie kontroluje zmianę pampersów), następnie zjada śniadanie - : np. jogurt, tost z masłem i miodem, kawa z mlekiem. Podanie lekarstw. Po śniadaniu przewidziane są gry planszowe, oglądanie telewizji, robienie na drutach, gimnastyka na krześle, czytanie gazet. O godzinie 12: 00 pacjentka je obiad, np. kartofel, makaron, kurczak, warzywa, placek ziemniaczany, naleśniki, sałatka ziemniaczana, woda. Podanie lekarstw. Po obiedzie ma drzemkę. Potem idzie na spacer, pije kawę i je ciasto, gra lub ogląda telewizję. Około godziny 17: 30 jest kolacja np. tost z masłem, wędliny, pasztet, jajko, sałata, śledź, ćwikła, ogórki, a po niej można oglądać telewizję, rozmawia z wnukiem (połączenia internetowe – tablet). O godzinie 20: 00 podopieczna przygotowuje się do snu – wieczorna toaleta, nakremowanie ciała.

W nocy, jeśli jest potrzeba opiekunka wstaje w nocy do podopiecznej.

Z relacji opiekunki, która jest na miejscu podopieczna jest uśmiechnięta, wdzięczną, miła.

Czas wolny do uzgodnienia z rodziną

 

Poszukujemy panie z dobrą znajomością języka, wyjazd na 4 tygodnie od zaraz

Zainteresowane panie zapraszamy do kontaktu aneta.napora@pmh.info.pl lub 886-421-341

Aplikuj na stanowisko:
Wyjedź na miesiąc - opieka seniorki
Imię i nazwisko jest wymagane. Imię i nazwisko musi być dłuższe niż 5 znaków.
Adres email jest wymagany. Wpisz poprawny adres e-mail
Treść wiadmości jest wymagana. Treść wiadmości musi być dłuższa niż 5 znaków
Zgłoś opinie
Prześlij opinie o Nuzle.pl

Twoja uwaga została wysłana.

Uzupełnij treść wiadomości